Domov mládeže

Obecné informace o domovu mládeže

Domov mládeže Gymnázia, Střední pedagogické školy, Obchodní akademie a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Znojmo se nachází na ulici Alšova 16 ve Znojmě.

DM má velmi výhodnou polohu v centru. Je blízko autobusového a vlakového nádraží a historické části města. Školní budovy, ve kterých se žáci vzdělávají, jsou v dosahu cca 10 minut chůze. Součástí budovy DM je školní jídelna, která pro ubytované žákyně zajišťuje celodenní stravu.

Kapacita domova je 116 míst. Dvoulůžkový a čtyřlůžkový pokoj tvoří samostatnou buňku s vlastním sociálním zařízením. Koupelny jsou společné pro jednotlivá patra. K základnímu vybavení ložnice patří válendy s úložným prostorem, šatní skříně, noční stolky, pracovní místa u stolu, poličky. Žákyně mají k dispozici lůžkoviny, deku, polštář a peřinu s antialergickou výplní. K doplňkovému stravování slouží kuchyňka v přízemí, vybavena lednicí, vařičem, rychlovarnou konvicí, mikrovlnnou a elektrickou troubou, topinkovačem, toustovačem. Lednice, varné konvice a žehlicí prkna jsou navíc v každém patře. V době osobního volna mohou žákyně využívat obývací pokoje s televizemi a DVD přehrávači, při přípravě na vyučování pak studovny s počítači. V celé budově je k dispozici bezdrátová síť Wi-Fi. Zájmovou činnost rukodělného zaměření lze vykonávat v pracovně. Ke hře na hudební nástroje slouží dva klavíry, klávesy a kytary.
Volnočasové aktivity jsou vzhledem k různosti zájmů ubytovaných žákyň organizovány napříč výchovnými skupinami a jsou nabízeny jako akce otevřené pro všechny. Pro aktivity, které nelze plně rozvinout v DM, je žákyním poskytnuta možnost zapojit se do činností organizovaných jinými subjekty, např. Střediskem volného času Znojmo, sportovními oddíly, ZUŠ apod.

dm alsova hlkuchynkakuchynka1dm alsova2pokoj1pokoj2

  • Rukodělné činnosti ve šk.r. 2019-2020 – každý měsíc aktualizovaná nabídka činností odpovídajících konkrétnímu období:
  • Jóga
  • Šití
  • Dechová a posilovací cvičení
  • Gymnastika
  • Posilovna
  • Sportovní hry
  • Filmová kavárna
  • Matematika s úsměvem

Kontakty + adresa DM:

Domov mládeže
Alšova 16
669 02 Znojmo
tel.: 702 170 079
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vedoucí vychovatelka:
Mgr. Polášková Kateřina

Vychovatelky:
Málková Ivana
Traxlerová Jana
Mgr. Menyjarová Jana

Asistentky pedagoga:
Hricková Gražyna
Waasová Eva

Uklízečka:
Petra Švédová
Kompletní kontakty najdete zde.

Volná místa k ubytování

Nabízíme volná místa pro ubytování studentek středních škol ve Znojmě pro školní rok 2020/2021 na dvoulůžkových i čtyřlůžkových pokojích. Zajišťujeme týdenní provoz od neděle do pátku, optimální studijní prostředí (wifi pro žákyně zdarma, vybavená počítačová studovna, podpora kvalifikovaných vychovatelek včetně nabídky doučování - Ma, ČJ, Bio), nabídka pestrých volnočasových aktivit, možnost stravování v naší školní jídelně (v bezprostřední blízkosti DM).

Platba za pobyt na čtyřlůžkovém pokoji činí měsíčně 700 Kč, na dvojlůžkovém 1000 Kč. Cena za celodenní stravování činí 87 Kč.

 

© 2021 Gymnázium, Střední pedagogická škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo, příspěvková organizace, všechna práva vyhrazena.