Studenty, kteří se připravují na biologickou olympiádu, zastihla mimořádná opatření vlády v době příprav na okresní a krajská kola této soutěže. Mimořádná doba vyžaduje mimořádná řešení, a tak se organizátoři Biologické olympiády rozhodli nahradit klasické schéma soutěže online testem. Ten měl studentům umožnit alespoň částečně vyzkoušet své znalosti a těm nejlepším potom otevřít dveře k účasti na letním biologickém soustředění v Běstvině.


Sdílejte tento článek

Studenti třetího ročníku oboru Obchodní akademie měli možnost se zapojit do série workshopů organizovaných neziskovou organizací JA Czech, která školu oslovila s nabídkou oblíbeného workshopu Soft Skills v rámci AT&T Aspire.


Sdílejte tento článek

Třída primy (G1.A osmiletého gymnázia) vytvořila v době virtuální školy kvíz. Nejprve hledali v pohádkových příbězích zapsaných v 19. století zajímavá stará česká slova. Pak vytvořili kvízové odpovědi, přidali fotografie z rodinného archívu a text, který slouží k poučení i zábavě, byl hotový. Třídní kolo soutěže o nejlepšího znalce starých slov už proběhlo. Vyzkoušejte si, zda víte, co je charouzna, sochor nebo střechýl.
Celý kvíz najdete ZDE, můžete si jej vytisknout jako brožurku.

PaedDr. Alena

...

V době domácí výuky je třeba hledat nezvyklé způsoby práce. Prima (třída G1.A osmiletého gymnázia) vytvořila sbírku básní, do kterých žáci zašifrovali svá jména. Napřed všichni vyrazili do přírody, aby pořídili zajímavou fotku.


Sdílejte tento článek

Procházku po Znojmě, při které budete moci poznávat varhany, připravila studentka septimy gymnázia Radka Coufalová. Ve své práci poprvé souhrnně uveřejňuje nově zjištěné informace o pěti znojemských varhanách, sama se podílela na dokumentaci pramenů z 18. století. Pro svoji odbornou práci natočila krátký film, ve které se můžete zaposlouchat do zvuku znojemských varhan a sledovat zajímavé detaily nástroje.
Film najdete ZDE.
Obhajobu práce najdete ZDE.

PaedDr. Alena Paulenková

 


Sdílejte tento
...

Středoškolské odborná činnost (SOČ) je nejprestižnější studentskou soutěží v naší republice. Studenti, kteří jsou schopni se dlouhodobě věnovat odborné práci, získávají cenné znalosti a zkušenosti, jsou přednostně přijímáni na žádané obory vysokých škol.


Sdílejte tento článek

Dva měsíce virtuální školy máme za sebou. Píše se často o tom, jak tato situace dopadá na žáky a studenty, jaké problémy řeší školy. Ale i z útržkovitých informací, které máme, můžeme říct, že hrdinové dnešní dní jsou pro nás jednoznačně rodiče. Stali se totiž KRIZOVÝMI MANAŽERY.


Sdílejte tento článek

Víte, proč se říká panický strach? A víte, kdo byl původně vandal, grázl nebo mecenáš?

Protože je současný způsob výuky nestandardní, musíme hledat rozmanité způsoby práce. Prima gymnázia vysvětlovala různá rčení a úsloví. Na závěr své práce si mohli vytisknout pexeso, podle kterého, jak sami psali, se učí celá rodina.

Mgr. Alena Paulenková


Sdílejte tento článek

Zářící hmota v jejich těsné blízkosti je svědkem fascinujícího světa a my můžeme na dálku pozorovat, co se v něm děje. Nemusíme do černých děr zrovna padat, abychom se leccos dozvěděli.“
V časopise Věda a výzkum, který vydává Akademie věd ČR, vyšel článek o způsobech výzkumu vesmíru, jehož autorem je astronom RNDr. Jiří Svoboda, Ph. D., absolvent našeho osmiletého gymnázia. Dočtete se tam nejen o černých dírách, ale dozvíte se také, co se stalo, když spolupracoval na filmu o Albertu

...

Žáci 3. ročníku oboru obchodní akademie se v rámci projektu KaPoDaV – Podpora kariérového poradenství, podnikavosti pro udržitelný rozvoj a dalšího vzdělávání v Jihomoravském kraji zapojili do soutěže Rozpočti si to!. Jde o interaktivní zábavnou soutěž pro žáky, při které se praktickým způsobem seznamují s oblastí domácího hospodaření, se světem práce a s různými formami finančního vzdělávání.


Sdílejte tento článek

Studenti G3.A dostali za úkol vytvořit prezentaci na téma : Můj život v období koronaviru. 

Mgr. Gabriela Markvart


Sdílejte tento článek

"Sociální pracovník by měl mít svou práci rád a vidět v ní smysl", říká Robert Knebl. Uvádíme zde celý rozhovor s oceněným, který maturoval u nás v oboru Výchovná a humanitární činnost v roce 1998.

 PhDr. Jan Navrátil


Sdílejte tento článek

Praktický vzdělávací program pro střední školy JA Studentská Firma běží v České republice už velmi dlouho jako program neziskové vzdělávací organizace Junior Achievement. Na GPOA Znojmo je vyučován na oboru obchodní akademie. V rámci tohoto programu studenti založí skutečnou obchodní společnost, provozují reálnou činnost. Cílem není pouze se naučit nutné administrativní postupy při zakládání firmy, základy podnikání, ale i přijímat rozhodnutí nebo zapojit společenskou odpovědnost do svého

...

Snem každého školáka jsou dlouhé prázdniny. Nemusí trvat tak dlouho, jak psal Jules Verne ve své knize Dva roky prázdnin, ale pár týdnů volna navíc se vždycky hodí.
Školy jsou již skoro pět týdnů zavřené, rozhodně však to nejsou prázdniny. V prvních chvílích po vyhlášení tohoto nenadálého volna reagovali žáci a studenti školy rozpačitě. To jako nebudeme chodit do školy? Týden? Asi dva týdny nebo víc, nevíme. Domů šli všichni docela zaražení. Vypravování starších lidí o uhelných a chřipkových

...

Žákům, rodičům i učitelům se ze dne a den změnil život. Nečekané prázdniny? Kdepak! Bez jakékoli přípravy jsme všichni přešli ze skutečné školy do virtuální. Naštěstí máme k dispozici tolik proklínaný i zbožňovaný internet.


Sdílejte tento článek
© 2021 Gymnázium, Střední pedagogická škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo, příspěvková organizace, všechna práva vyhrazena.